Muzikál?

17. ledna 2011 v 23:26 | M.
n
Nutno už na začátku zdůraznit, že nejsem muzikálový fanda, nevyznám se ve změti nových a nových sra*ko muzikálů, kterých tu v poslední době vzniká čím dál víc a kde každý druhý účastník Superstar najde své uplatnění. Proto mi možná ani nepřísluší hodnotit tento muzikál - Děti ráje na který jsem se náhodou dostala minulý týden. Neberte to prosím, jako vážnou kritiku, ale jen vyjádření vlastního názoru na tento "veselý, hopkající a nadupaný kýč".
Už při vjezdu na parkoviště před GoJa music hall mě vyděsil pan hlídač sdělením, že představení trvá přes čtyři hodiny!!!! Bože! Další šok následoval při vstupu do pyramidy, která možná zvenku může někomu připadat zajímavá, ale tak zatuchlé místo už jsem dlouho neviděla. Když překonáte pocit, že vám plíseň skáče až za krk a srovnáte se s myšlenkou, že jste se opět oblékli poněkud přehnaně, protože většinu návštěvníku tohoto muzikálu přívážejí autobusy s nápisy (Dolní Rudná, Horní Veverkovice a další pr*ele) a zmínění lidé mají na sobě džíny, mikiny,botasky a na zádech nejlépe batoh. Na svých výsokých podpatcích a ve večerních šatech jsem si okamžitě připadala nepatřičně.
Ale zpátky ke čtyřhodinové "show", kdy na konci lidé aplaudovali ve stoje (naštěstí první řada ve které jsem seděla i já NE).
A jaké to tedy vlastně bylo?
Svým způsobem nijaké. Jediné co celý muzikál zachraňovalo byly písničky, na kterých není co zkazit, protože už jsou léty prověřené, mají svým způsobem nadčasové texty, které se hodí do každé doby (až na vyjímky). Zpěváci se snažili a někteří se mi i líbili. Tanečníci kolem poskakovali a snažili se udržet atmosféru "že to tu opravdu hrozně žije a všichni jedéééém". Zkrátka chvílema jsem si přišla, jak na animačním programu na dovolené v Tunisu. Nechci hanit ansámbl dětí ráje, ani tuniské animátory, ale úroveň mi přišla srovnatelná. Kámen úrazu přišel ve chvíli, kdy se začlo mluvit, to bylo strašné. Opravdu strašné. Lepší kdyby se jen zpívalo. Konečná "velká show, kdy všichni tleskáme, na jevišti se tančí a všichni si to super užíváme" už byla opravdu moc i na mě. Nechápu závěrečný potlesk ve stoje. Opravdu nechápu. Za co? Děti ráje fugnují dobře jak hopsající celek, ale NIC víc. Žádné úžasné pěvecké, herecké natož pak taneční výkony se nedostavily. Žádná postava ničím nevyniká, můj pocit, že si přijdu jak na vánoční akademii střední školy byl opravdu silný... Na konci jim rádi zatleskáte za to, že se snažili, že vidíte, jak z nich leje pot a že vydrželi celé ty čtyři hodiny poskakovat.
Tot vše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama